UMUT OLMAYA VARIZ

                                                                                                                                                                                                                                MAYIS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Engellim Sesi Gazetesi, engelliler için büyük mücadelesini sürdürüyor. Gazetemizin satışıyla
elde edilen gelir ile engelli arabaları almaya ve yüzleri güldürmeye devam ediyoruz.

Son yıllarda şehirlerimizde pozitif aydınlanma açısından eskiye göre bir hayli yol kat etti. Ve devletimizin engellilerimize ve ailelerine tanıdığı haklarda büyük artış var. Ancak nereden bakarsanız bakın Avrupa ülkelerini yakalayabilmek için daha çok yolumuz var ve her şeyi devletten beklememek gerekiyor.
Bu düşüncelerle yola çıkarak, “Acaba biz de nasıl yardımcı oluruz” sorusunun cevabını arayan Engellim Sesi Gazetesi’nin varoluş amacı ihtiyaç sahibi engellilerimize engelli arabası hediye etmektir.
Engellileri suistimal olarak gören algının tam karşısında yer aldıklarını söyleyen Engellim Sesi Gazetesi Genel Müdürü Didem Şensürek, “Amacımız elimizden geldiği kadar engellilerin en temel ihtiyaçları olan arabaları ihtiyaç sahibi kişilere ücretsiz olarak ulaştırmak. Kapılarına kadar götürüp kardeşlerimizin ailelerinin bir çaylarını içip mutluluklarına ortak olmak gerçekten çok güzel bir şey.. Hem gazetemizle engellilerin sorunlarını, başarılarını gündeme getirip buradan elde edeceğimiz gelirle de yine engelliler için harcamak bir taşla iki kuş vurmayı hedefliyor.” diye konuştu.

YENİ PROJELERİN DE MÜJDESİNİ VERDİ

Engellilerin toplumun özel bir konusu olduğunun altını çizen Didem Şensürek, Türk milletinin bu konuda çok hassas olduğunu ancak bu konunun da bazı art niyetli insanlar yüzünden hedef olmasına neden olabileceği uyarısında bulundu.
Engellileri bahane ederek kendilerine fayda sağlayan kişilerin en büyük zararı da engellilere verdiğini kaydeden Engellim Sesi Gazetesi Genel Müdürü Şensürek, “Bugün karşımızda bir Avrupa modeli var. Özellikle Almanya’da yaşayan dostlarımızın bu konuda danışmanlığına arkamızı dönmemeliyiz. Ülkemizde de bir çok yeni adım atılarak, engelli kardeşlerimizin yaşam konforlarının artırılması için mücadele ediliyor. Ama şunu da belirtelim ki daha çok yolumuz var. Bizim derdimiz okyanusta bir damla tatlı su olabilmek. Devletimiz umarız gereken tüm adımları atar, ayrıca yerel yönetimler daha efektif projeleri hayata taşır.” diye konuştu.